Поїздка до ведмежого притулоку



У вівторок вчителька сина організувала дітям поїздку до ведмежого притулку, який знаходиться за кілька сіл від нашого, хоч ми там вже і були , але з класом першу екскурсію не хотіли пропускати. Так як Ярема , ще ні куди не їздив без батьків попросив щоб я поїхала з ним.
В дорогу ми тепло вділись бо в той ранок був досить сильний заморозок і серед дерев в лісі було досить прохолодно, екскурсія почалася о 10 ранку. Дітям про ведмедів розказував екскурсовод і було набагато цікавіше ,ніж коли ми просто в попередній раз дивились на ведмедів і могли хіба що прочитати інформацію на стендах.
Почнемо з того що практично всі ведмеді, до того як опинитися в притулку пройшли не допустиме поводження з тваринами, я б сказала знущання. Деякі власники нацьковували собак на ведмедів, хтось напував алкоголем щоб тварина краще позувала публіці, інші люди тримали в клітці 13 років і не випускали на волю ведмедя, якому там було зовсім мало місця . Один ведмідь який до того працював у цирку, через постійне яскраве світіння прожектора в очі , втратив одне .



Але зараз вони в безпеці їх добре годують ,дбають і ведмеді щасливі . Одна пара навіть бавились між собою коли ми підійшли до них. Хоч не всі такі активні, деяка частина ведмедів вже пішли у сплячку, інші тільки помалу готуються , а хтось ще бавиться між собою.
Деякі ведмеді роблять собі самі барліг, але їм не дозволяють там лишатися на зиму, так як піщані грунти і вони можуть обвалитись і засипати ведмедів. Тому їм роблять штучні, з таких бетонних кілець і ведмеді туди собі вже тягнуть листя і всяке як до справжнього барлогу і лягають в них у сплячку .




Діти привезли багато гостинців тваринам , коли ми були біля пари що бавилася то якраз хлопці , які годують їх , дали їжі ведмедям. Ми побачили як чотирилапі смакують рибкою . Я наприклад не знала , що ведмеді дуже люблять ізюм і арахіс це як цукерки для них.
Після закінчення екскурсії ми пішли до крамниці з сувенірами де купили чашку з ведмедем і льодяники . Екскурсовод сказала , що всі виручені кошти йдуть на потреби ведмедів.
А ще всі проходили через барліг бажань і ми всі дружно загадали бажання яке стосується України. Потім був міні пікнік і час на лазанку! Також ми зробили багато фото на пам'ять . Діти гарно провели час . І я теж 🤪😋


